ACİL EYLEM PLANI DEVREYE GİRDİ 81 İLİMİZDE YÜRÜRLÜĞE ALINACAK

ACİL EYLEM PLANI DEVREYE GİRDİ 81 İLİMİZDE YÜRÜRLÜĞE ALINACAKSeçim beyannamesinde deprem revizyonu: AK Parti’nin acil eylem planı devreye giriyor
Kahramanmaraş depremlerinin yarattığı yıkım sonrasında tüm partiler seçim çalışmalarını depreme göre yürütmeye başladı. AK Parti’nin ‘Acil Eylem Planı’ 81 il için yürürlüğe alınacak. Plana göre seçime yönelik tüm müzik ve mitinglerde gündemin ana maddesi deprem olacak.

Türkiye’nin geçtiğimiz haftalarda yaşadığı yıkıcı depremler sonrasında ülkedeki tüm partiler seçim stratejilerini değiştirdi. AK Parti, ‘Acil Eylem Planı’nı 81 il için yürürlüğe sokarak seçime yönelik tüm müzik ve mitinglerde gündemin ana maddesi deprem olacağını bildirdi. Can güvenliği, çevre, konut, deprem, Türkiye'nin gelecekteki müdahale süreçleri de planın içerisinde yer alıyor.

Seçim beyannamesinde deprem revizyonu
Sabah’ın haberine göre; Depremin etkilediği şehirler yeniden inşa ve ihya edilecek. Yaralar hızla sarılacak. Deprem sonrası zorunlu olarak şehrini terk eden vatandaşlar yeniden memleketlerine dönecek. Seçim tarihi ile ilgili de AK Parti kurmaylarının büyük çoğunluğu 14 Mayıs'ta yapılmasını istediği öğrenildi.

Acil eylem planı devreye giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte deprem bölgesi ziyareti kapsamında Kahramanmaraş'ta yaptığı konuşmada, "İstanbul'da rahmetli Kadir Topbaş döneminde tamamlanan, ancak daha sonra uygulamaya geçirilmeyen Deprem Acil Eylem Planı'nı valiliğimiz vasıtasıyla yürürlüğe soktuk" demişti.

Bu çerçevede başta İstanbul'daki olası deprem ve ülkede yaşanacak depremlere yönelik, Deprem Acil Eylem Planı masaya yatırıldı. Özellikle İstanbul başta olmak üzere 81 il için yapılacak afet planlarıyla ilgili atılacak adımlar seçim beyannamesinde anlatılacak.

Deprem revizyonu
Deprem felaketi sonrası seçim propagandası için daha evvel yapılan birçok çalışma durdurulacak. Seçim beyannamesine deprem revizyonu yapılacak. AK Parti seçim beyannamesine can güvenliği, çevre, konut, deprem, Türkiye'nin gelecekteki müdahale süreçleri girecek. Vatandaşlara olası depremlere karşı alınacak tedbirler, yapılacak projeler detaylı olarak anlatılacak. Beyannamede ekonomi başlığı da önemini koruyacak.

Depremin ekonomik boyutu ve vatandaşın hayat standartlarını koruyacak önlemler ve ekonomide atılacak yeni adımlar da beyannamede yer alacak. AK Partili yetkililer, "Depremin en büyük etkisi ekonomi. Mali boyutu var. Bir taraftan da hareket getirecek. Bütün bunları detaylandırabiliriz" dedi.

Seçim müzikleri revize edilecek
AK Parti kurmayları, bu süreçte mitinglerin çoğunun iptal edileceğini ya da yapılacak mitinglerin de minimalize edileceğini aktardı. Seçim müziklerinin de yeniden gözden gerileceği ifade edilirken, özellikle deprem bölgelerinde müzik olmayacağı vurgulandı.

kaynak.haber365.com.tr
Acil eylem olanı devreye girdi 81 ilimizde yürürlüğe alınacak.. Ayrıntılar Haberin Detayındadır… HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN GÖRSELE DO/KUNUNUZ...


Habere geri dön: ACİL EYLEM PLANI DEVREYE GİRDİ 81 İLİMİZDE YÜRÜRLÜĞE ALINACAK