Dünya Kupası şampiyonu Arjantin, Buenos Aires'e geldi! Coşkulu karşılama

Dünya Kupası şampiyonu Arjantin, Buenos Aires'e geldi! Coşkulu karşılama
Dünya Kupası şampiyonu Arjantin, Buenos Aires'e geldi! Coşkulu karşılama

Dünya Kupası şampiyonu Arjantin, Buenos Aires'e geldi! Coşkulu karşılama

Dünya Kupası finalinde Fransa'yı mağlup ederek zafere ulaşan Arjantin Milli Takımı Buenos Aires'e geldi. Dev turnuva boyunca takımlarını çılgınca destekleyen taraftarlar, havalimanında coşkulu bir karşılama gerçekleştirdi.


2022 Katar Dünya Kupası'nda Arjantin-Fransa finali nefesleri kesti. Messi'nin önderliğinde kupaya uzanan Arjantin tarihinde üçüncü kez mutlu sona ulaştı. Kupayı Buenos Aires'e götüren Arjantin Milli Takımı coşkuyla karşılandı.


TÜM ZAMANLARIN EN İYİ FİNALİ OLARAK YORUMLANDI


Arjantin-Fransa finali nefesleri kesti. Dünya basını dev finali 'Tüm zamanların en iyi final maçı' olarak yorumladı. İngiltere'den Daily Mail, Arjantin-Fransa karşılaşmasınmı tüm zamanların en önemli maçı olarak nitelendirdi. Haberde Messi'nin kariyerini taçlandırdığı ana vurgu yapılırken Mbappe'nin 26 yıl sonra finallerde hat-trick yapan ilk oyuncu olmasına rağmen bu performansın Dünya Kupası'nı kazanmak için yeterli olmadığına yer verildi.


SOKAKLARDA ÇILGINCA KUTLAMA


Arjantin'in 36 sene sonra Dünya Kupası'nı kazanmasının ardından binlerce taraftar Buenos Aires'te sokaklara indiler. Arjantin'in başkenti Buenos Aires başta olmak üzere tüm Dünya'daki taraftarları bu tarihi anları yaşamak için saatlerce kutlama yaptı.


KUPA ARJANTİN'E GELDİ


Arjantin'in Dünya Kupası kazanan takımını taşıyan uçak, Buenos Aires'e iniş yaptı. Adeta ulusal bayram havası yaşanan ülkede futbolcular coşkulu bir karşılama ile karşılaştı.


Arjantin'de gece yarısı olmasına rağmen binlerce taraftar Messi ve arkadaşlarını kahraman gibi karşıladı. Uçaktan Lionel Messi elinde Dünya Kupası ile indi ve taraftarları selamladı.


YÜZBİNLERCE TARAFTAR BEKLENİYOR


Takımın zafer kutlamalarında yüzbinlerce taraftarın Buenos Aires sokaklarını doldurması ve saatlerce kutlama yapmaları bekleniyor. Oyuncular, Arjantin Futbol Federasyonu'nun (AFA) Ezeiza'daki eğitim merkezine geçecek ve gece orada konaklayacak. Ardından kutlamalar için yola çıkılacak.


Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/

Devamını oku » »

Yorum Yap